O nama

Dječji vrtić ”Zapruđe” započeo je svoj rad kao podružnica Dječjeg Centra ”Novi Zagreb” u rujnu 1968. godine otvaranjem područnog objekta u Vankinoj ulici. U ožujku 1973. dolazi do promjena u radnoj organizaciji DC ”Novi Zagreb” te je iste godine izgrađen i otvoren objekt u Baburičinoj koji je sada naš centralni objekt i od tada je vrtić postao samostalan. Godinama je nosio ime političarke i narodne junakinje Kate Pejnović da bi početkom 90 – ih, poput osnovne škole, uzeo ime kvarta te se od tada zove DV ”Zapruđe”. U veljači 2011. s radom je krenuo i objekt u naselju Središće koji je 2012. proširen.
Danas vrtić ima ukupno tri objekta u kojima su smještene 22 odgojne skupine i 485 djece.

Ravnateljica Dječjeg vrtića ''Zapruđe'' je Danijela Filković.
Predsjednica Upravnog vijeća je Andrea Mukić.

Predstavnica odgojitelja i stručnih suradnika u Upravnom vijeću je Ivana Boroša.
Predstavnik roditelja u Upravnom vijeću je Davor Babić.

Centralni objekt:

• Baburičina 11  (tel: 6671-356)
  • ODGOJNE SKUPINE: Lastavice, Žabice, Ribice, Medeki, Leptiri, Teddy Bears, Bubamare, Slonići, Ježići.

Područni objekti:
  • Vankina 12 (tel: 6675-169)
  • ODGOJNE SKUPINE: Krijesnice, Zečići, Zvjezdice, Patkice, Lavići

• Ede Murtića 6-8 (tel: 6636-916)
  • ODGOJNE SKUPINE: Suncokreti, Pčelice, Makovi, Maslačci, Magnolije, Šafrani, Ivančice, Lavande